Besplatno predavanje “Socijalna anksioznost iz KBT perspektive”

Prijave u tijeku! Datum održavanja je 7.5.2024. (Google Meets).

Zanima vas kako prevladati socijalnu anksioznost i osnažiti svoje samopouzdanje u komunikaciji? U suradnji s Ninom Gotal Škacan iz Psihotopije (https://www.psihotopija.com) organizirali smo besplatno predavanje o socijalnoj anksioznosti, gdje ćemo vas naučiti kako prepoznati njezine simptome i pomoći vam konkretnim tehnikama i savjetima kako ovladati strahovima u društvenim situacijama! Pridružite nam se 7.5.2024. u 17:00 h na Google Meet-u (link ćete dobiti prije predavanja na mail koji navedete u prijavi). Predviđeno trajanje predavanja je 90 minuta.

Prijaviti se možete do 5.5.2024. putem obrasca: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSca0VdI4brvhbgh4EgklX-5LUo7gra2rbZIXZpUhOS3E4cRaw/viewform

Broj polaznika je ograničen!

Cilj predavanja je educirati se o socijalnoj anksioznosti i dobiti praktične tehnike i savjete bazirane na principima kognitivno-bihevioralne terapije (KBT) za direktnu primjenu u Vama izazovnim društvenim situacijama. 

Pohađanje ovog predavanja donosi Vam: 

1. Razumijevanje socijalne anksioznosti u terminima kognitivno-bihevioralne terapije
2. Uvid u uzroke i simptome socijalne anksioznosti 
3. Konkretnu tehniku iz KBT-a za suočavanje s negativnim interpretacijama društvene situacije 
4. Savjete i ponašajne strategije za razvoj samopouzdanja i socijalnih vještina 
5. Mogućnost interaktivnog uključivanja tijekom predavanja
6, Letak o pogreškama u mišljenju 
Dođite i pridružite nam se u ovoj zajedničkoj avanturi prema samopouzdanijoj interpretaciji ovakvih situacija te savjetima za olakšanu i i osnaženu komunikaciju koja vas vodi povezivanju s ljudima koji vam se sviđaju!

Predavanje vode Nina Gotal Škacan (Psihotopija) i Marija Tičić (My Mental Heart), psihologinje i kognitivno-bihevioralne terapeutkinje pod supervizijom.

Za sva pitanja slobodno se javite na info@psihotopija.com!


Što je socijalna anksioznost?

Gotovo svi ljudi kroz život osjete nelagodu ili strah u socijalnim situacijama, primjerice na razgovoru za posao, pri upoznavanju novog društva, na prvom spoju i sl. Međutim, neke osobe doživljavaju pojačani, iracionalni i dugotrajni strah i nelagodu u nizu socijalnih situacija. Takvi simptomi mogu biti obilježje socijalne anksioznosti.

Socijalna anksioznost, odnosno socijalni anksiozni poremećaj odnosi se na pretjerani strah koji osoba doživljava u različitim socijalnim situacijama u kojima je procijenjena/ima mogućnost procjenjivanja od strane drugih. Često osobe koje pate od socijalne anksioznosti u takvim situacijama očekuju da će ih drugi negativno procijeniti. Socijalna anksioznost se može manifestirati i kroz izražene tjelesne simptome, poput lupanja srca, drhtavice, znojenja, mišićne napetosti, bolova u trbuhu, valova vrućine i sl. Kod nekih, intenzitet anksioznosti i tjelesnih simptoma može se "razbuktati" i do razine paničnog napadaja.

Zbog svih ovih simptoma, osobe koje pate od socijalne anksioznosti mogu početi izbjegavati socijalne situacije kojih se boje ili doživljavati značajnu anksioznost kada su u njima. To značajno može smanjiti kvalitetu njihovog života i negativno utjecati na funkcioniranje i opću dobrobit.

Besplatno predavanje “Socijalna anksioznost iz KBT perspektive”
 
  Novosti - Sve